Biustonosz damski
Brafitting

Rodzaje biustonoszy

Konstrukcje biustonoszy

Mając już dobrany odpowiedni rozmiar biustonosza postaramy się przybliżyć troszkę jego konstrukcję. Ważne jest aby wybrać taki typ biustonosza w jakim najlepiej się czujemy i który będzie odpowiedni na daną okazję.

Biustonosz push-up

Z angielskiego „podnosić”, „popychać do góry”, specjalnie wyprofilowany biustonosz podnoszący piersi, które wydają się większe. Najczęściej wybierany rodzaj biustonosza. Jego cechą charakterystyczną są umieszczone pod odpowiednim kątem wkładki powodujące podniesienie biustu do góry i nadanie mu pięknego kształtu. Wkładki te mogą być umieszczone w kieszonkach co pozwala na zmianę ich rodzaju i rozmiaru lub są zintegrowane z kopą. Mogą być wykonane z różnych materiałów np. gąbki, silikonu lub żelu. Ten rodzaj biustonosza dostępny w bardzo bogatej ofercie kolorystycznej i stanowi podstawowy produkt wielu producentów. Ten typ biustonosza polecany jest dla Kobiet o małym biuście. Po czym poznać, że biustonosz typu push-up nie jest dobrze dobrany?

Oto kilka punktów:

1. Źle wyregulowane ramiączka powodują iż wkładka powiększająca odpychała miseczkę od piersi co powoduje jej odstawanie.

2. Zbyt luźny obwód NAJCZĘSTSZY BŁĄD! Biustonosz nie trzyma się piersi, a tym samym nie uzyskujemy pożądanego efektu powiększenia biustu. Miseczki jedynie zakrywają biust zamiast go zbierać i wypychać do góry – spychają piersi pod pachy. Zbyt luźny obwód często powoduje „przypadłość” tzw. wyjeżdżanie biustonosza na piesi – szczególnie po podniesieniu rąk.

3. Za mała/za duża miseczka. Przy za małej miseczce często ta część biustu, która jest widoczna w dekolcie, wygląda ładnie, natomiast kiedy przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że fiszbina od zewnętrznej strony wbija się pierś. Biust może także wychodzić z miseczek górą – najlepiej jest to widoczne z profilu – pierś jest przedzielona krawędzią miseczki tworzą się wtedy nie ładne tzw ” fałdki”. Nieco łatwiej rozpoznać miseczkę zbyt dużą. Wówczas krawędź odstaje lub miseczka jest częściowo pusta.

Dostępne u nas w kategorii: http://sklep-biustonosze.pl/Push-up,c,207

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*