Spanie w biustonoszu
Bielizna, Ciekawostki

Spanie w biustonoszu… Tak czy Nie?

Odpowiedź na to pytanie podzieliła internautki. Jedne twierdzą, że piersiom trzeba dać w nocy odpocząć, inne – że spanie w biustonoszu zapewni im jędrność. Podobno zwolenniczką tej drugiej tezy była Marilyn Monroe, która twierdziła, że spanie w staniku zapobiega wiotczeniu piersi. Czy jednak jest to zdrowe? Kobiece piersi nie posiadają mięśni, a jedynie tkankę tłuszczową i gruczoły. Na ich jędrność wpływa wiele czynników: wielkość, genetyka, a także odpowiednia pielęgnacja. Piersiom nie służą gorące kąpiele, opalanie topless i źle dobrany biustonosz, który sprawia, że wylewają się bokami.

Tak dla dużych piersi

Uważamy, że młode dziewczyny, które mają małe piersi, nie muszą nosić w nocy stanika. Natomiast spanie w biustonoszu jest polecane paniom, które mają duże i nie jędrne piersi. W nocy piersi ulegają przeciążeniu: nieświadomie ściskamy je, rozciągamy na wszystkie strony, co prowadzi do naciągania więzadeł (tzw. więzadeł Coopera), które tworzą rusztowanie piersi i nadają im kształt.

Jeśli więc twoje piersi znajdują się na wysokości łokci, czy nawet niżej – to znak, że więzadła Coopera są rozciągnięte i wtedy – jak twierdzą specjaliści – może pomóc odpowiedni stanik. Jego zadaniem jest utrzymać piersi w górze, aby zniszczone włókna kolagenowe miały możliwość zregenerowania się. Stanik na noc powinien być wygodny. Czasami sprawdzają się topy z wbudowanymi biustonoszami. Jeśli już decydujemy się spać w staniku, musimy pamiętać, żeby był on idealnie dopasowany do naszego biustu i obwodu tuż pod nim. Stare, niewygodne staniki z wystającymi fiszbinami absolutnie nie wchodzą w grę. Zbyt opięty, niewygodny może spowolnić przepływ krwi, doprowadzić do obrzęku i sporego dyskomfortu. A to boli! Jak powinien zatem wyglądać idealny biustonosz do spania i czym powinnyśmy się kierować przy jego zakupie?

  • PO PIERWSZE, unikać modeli z wbudowanymi, sztywnymi fiszbinami. Mogą one w trakcie snu uciskać na pierś i powodować bolące otarcia.
  • PO DRUGIE, postawić na miękką, przepuszczającą powietrze tkaninę, grube ramiączka i zabudowane miseczki.
  • PO TRZECIE, wybrać się do profesjonalnego salonu i idealnie dobrać swój rozmiar, bez celowania palcem w wieszak mówiąc: – „wydaje mi się, że ten”.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie drogie Panie? Śpicie w biustonoszach ?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*