WILNunderwear - DARE Bandage Bodysuit
Bielizna, Trendy

Subiektywny przegląd bielizny erotycznej cz. I

Dziś zapraszamy was na pikantny przegląd bielizny erotycznej. Mamy nadzieję, że nasz wybór pozwoli spojrzeć na nią z zaciekawieniem i zachwytem. Jest całkowicie subiektywny. Skupiliśmy się na propozycjach unikatowych w tym sektorze bielizny, które wyróżnia kobiecość, elegancja i oryginalność.

Trudne początki w złym towarzystwie

Bielizna erotyczna u wielu kobiet i mężczyzn nadal budzi złe skojarzenia. Zrozumiałe, jej początki w Polsce to lata 90. kiedy była proponowana klientkom w nieciekawym towarzystwie tandetnych plastikowych akcesoriów sexshopów i paskudnych okładek kaset video z „produkcjami” porno, które dość mocno definiowały wizerunek kobiety jako jednoznacznie wulgarny. Klientela sexshopów była w przewadze płci męskiej, a kobiety nie tylko nie miały odwagi w nich bywać, a jeśli już, nie miały dla siebie zbyt dużo do wyboru. Wszystko w aurze tajemnicy, w podejrzanych miejscówkach, w bramach, oficynach kamienic, obok przydworcowych budek z frytkami… brrr!

Proponowane modele – z resztą bardzo do siebie podobne – powielały schemat, w którym pończochy i podwiązki były obowiązkowe, alternatywą były pióra i lateks. Kostiumy erotyczne jeśli już się pojawiały raziły kiczem, a komplety dla pań były najczęściej czerwone… Bo jeśli czerwone to wiadomo że przeznaczone tylko do sypialni 😉

Bielizna erotyczna w dobrym stylu?

Dzisiaj na szczęście bielizna erotyczna oferuje bogatą gamę linii i modeli, które zadowolą bardzo różnorodne gusta i potrzeby, a producenci chcą w nią ubierać nie tylko kobiety, ale także panów, i wygląda na to, że jest to trend który się utrzyma.

Aktualne propozycje sklepów z pikantną bielizną to misz-masz styli i fasonów, w których obok siebie można znaleźć bardzo rożne rzeczy. Obok sensualnych koszulek, które również wskoczyły do tej kategorii bielizny, spotykane są bodystockings (produkt po latach znowu w trendach), osobną półkę zajmują erotyczne kostiumy, kierowane do wąskiego grona klientów. Komplety bielizny – najbogatsza kategoria – to wszechświat, w którym nadal znaleźć można egzemplarze, które podtrzymują stereotyp seksownej bielizny jako synonimu kiczu i tandety ale i perełki, które prezentujemy poniżej.

Kobiecość i przyjemność

W kontekście bielizny bardzo trudno ją zdefiniować. W naszym przeglądzie wybraliśmy propozycje projektantów, które w poszukiwaniu oryginalności nie zapomniały o podkreśleniu klasycznej kobiecej sylwetki (klepsydra). Mocno akcentowana talia zawsze eksponuje krągłości, które są kwintesencją zmysłowości, tak ważnej dla bielizny przeznaczonej do alkowy. Przy różnorodności styli wspólnym mianownikiem jest właśnie dizajn kochający kobiece krągłości.

Inna rzecz, to sposób prezentacji. Od lat piętno tandety które noszą na sobie ubiory erotyczne to efekt braku świadomego zaplecza marketingowego marek bieliźnianych. Nawet te bardziej ekscytujące modele bielizny, mocno tracą przez niefortunnie dobrane do sesji modelki sfotografowane w nieatrakcyjnych sceneriach. Nie dziwi fakt, że samo przeglądanie tak nieudanych kreacji, bywa odpychające. Wiadomo, że klientka na poziomie podświadomym identyfikuje się z modelką ze zdjęcia w procesie zakupowym, zatem zwróciliśmy uwagę na taką prezentację zdjęć, od której zaczyna się przyjemność kobiety w obcowaniu z bielizną erotyczną. Bon appetit!

Grey Velvet - Harness Set
Grey Velvet – Harness Set
Grey Velvet - Corsage Set
Grey Velvet – Corsage Set
Bordelle - Panel Waspie
Bordelle – Panel Waspie
Grey Velvet - Corsage with Brief
Grey Velvet – Corsage with Brief
Obsessive - Różowy komplet
Obsessive – Różowy komplet 861-SEG-5
Belsira - Lingerie Set
Belsira – Lingerie Set
Grey Velvet - Garter Bandage Set
Grey Velvet – Garter Bandage Set
Petite Noir - Waspie
Petite Noir – Waspie
Grey Velvet - Corsage
Grey Velvet – Corsage
Bordelle - Panel Waspie
Bordelle – Panel Waspie

Dajcie znać, które modele na tyle zwróciły waszą uwagę, że chciałybyście je mieć? Z bielizną erotyczną jest trochę jak z tatuażami. Zwykle zaczyna się od tego pierwszego, a potem… pełna bieliźniarka 😉   

C.D.N.

Zobacz także

1 Comment

  1. Fantastyczny przegląd bielizny erotycznej! Podoba mi się, jak pokazujesz różnorodność i elegancję w tym sektorze. Zgadzam się, że prezentacja odgrywa kluczową rolę. Czekam z niecierpliwością na więcej recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*