Lato w pełni biusty do góry
Brafitting

Lato w pełni biusty do góry!

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przekazać chyba najważniejszy przy doborze biustonosza sekret brafitterek. Podstawową zasadą dobrze, można by nawet napisać idealnie dopasowanego biustonosza, jest odpowiedni pomiar.

Mierzyć można się samemu w domu, leczy my  radzimy też by udać się do brafitterki, to naprawdę nie boli, a taki profesjonalny brafitting trwa od 30 do 40 minut, jest bezpłatną usługą bieliźnianej edukacji i uświadamiania kobiety na temat tego, co może wyrządzić źle dobrany biustonosz oraz jakie korzyści niesie za sobą noszenie poprawnie dopasowanej bielizny.

Jeśli jednak z jakiś powodów nie udało się wam dotrzeć do brafitterki, poniżej przedstawiamy jak dokładnie się zmierzyć.

Nasz samouczek podzielony jest na dwa etapy:

1. Poradnik dla pań z mniejszymi biustami

oraz

2. Poradnik dla pań z większymi biustami

ponieważ tutaj mierzenie odbywa się nieco inaczej.

Mały biust

Mierzyć zaczynamy się pod biustem stojąc prosto, najlepiej robić to nago przed lustrem, bądź w miękkim biustonoszu bez fiszbin, który dobrze utrzymuje nam biust. Metr zakładamy na ciało na wysokości mostka, a nie na biustonosz. Nie mierzymy się tak jak krawcowe „z zapasem na palec”, a wręcz przeciwnie, zaciskamy metr na skórze i zapisujemy wynik odejmując 3-5 cm i zaokrąglając do równego (np. mamy 78 to zaokrąglamy do 75). Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ należy uwzględnić funkcję podtrzymującą, jaką pełni biustonosz, i aby mógł ją spełniać, musi nieco opinać ciało. Podtrzymanie piersi opiera się głównie na obwodzie stanika i to od jego dopasowania zależy, czy będzie on dobrze spełniał swoją funkcję.

Przejdziemy do mierzenia biustu – tutaj w przeciwieństwie do obwodu metr nie może się nam „wrzynać” w pierś, musi być dość luźno byś mogła swobodnie nim obracać. Mierzymy obwód w biuście w najszerszym miejscu. Przykładamy miarkę tak, aby z przodu znajdowała się na wysokości najbardziej wysuniętej do przodu części piersi, najczęściej na wysokości brodawek. Co najważniejsze na plecach metr powinien być na takiej samej wysokości jak z przodu. Nie może wam spadać, obniżać się lub być za wysoko. Pobieramy miarę, zapisujemy wynik.

Duży biust

Tak jak w pierwszym przypadku tutaj również zaczynamy mierzyć się pod biustem. Na tym etapie nie ma innych zasad, wszystko odbywa się tak samo jak przy małych piersiach – stajemy prosto przed lustrem, metr zakładamy na ciało, miarę zaciskamy na skórze, zapisujemy wynik. W niektórych przypadkach może być to nieco utrudnione ponieważ duże piersi nie są tak jędrne i bardzo często są nisko. Wtedy wystarczy je po prostu podnieść do góry i wziąć miarę.

Miara piersi natomiast odbywa się nieco inaczej. By dobrze wymierzyć duży biust trzeba się pochylić. Dlaczego? Dlatego że częstą pomyłką jest mierzenie obfitego biustu po skosie (miara jest wyżej na plecach, niżej na piersiach lub odwrotnie). Pochylamy się więc tak, aby górna część ciała była ułożona równolegle do podłogi, i mierzymy obwód biustu delikatnie naprężając miarę. Zapisujemy wynik. Można zmierzyć również obwód biustu w pozycji stojącej w miękkim biustonoszu. Każda z tych metod jest przydatna, przy różnej wielkości i konsystencji biustu. Piersi jędrne, zwarte nie będą dawały znaczących różnic w wynikach pomiarów dokonanych różnymi metodami, natomiast w przypadku piersi lejących, bardzo miękkich różnice te mogą być duże.

Mam pomiary – co dalej?

Samo dobranie odpowiedniego obwodu w konkretnym modelu stanika zależy jednak od kilku czynników – przede wszystkim od rozciągliwości pasa biustonosza. Więc ważne jest to by nasz wynik z pomiaru pod biustem zaokrąglać do pełnej rozmiarówki, ale zawsze w dół! Jeśli np. uzyskamy wynik 86 cm pod biustem, mogą na nas pasować obwody 80 w jednych modelach, 85 w innych na pewno nie patrzymy na biustonosze które mają 90 pod biustem.

Kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze rozmiaru jest ilość tkanki tłuszczowej u danej osoby. Panie z większą jej ilością potrzebują zwykle nieco większego zaniżenia obwodu niż te, które mają jej bardzo mało. Dobierając obwód jakby pomijamy te najbardziej miękkie tkanki, ponieważ nie stanowią one dobrego podparcia dla pasa stanika.

Ale jeśli  już ustaliłaś swój rozmiar pod biustem oraz masz wynik pomiaru w biuście, masz już wszystkie dane, by poznać swój rozmiar biustonosza skorzystaj z naszych tabel rozmiarowych.

Ava

Tabela rozmiarów biustonoszy firmy Ava

Gaia

Tabela rozmiarów biustonoszy firmy Gaia

Vena

Tabela rozmiarów biustonoszy firmy Vena

Dlaczego akurat te firmy?

Może dlatego że są wiodącymi firmami i pod względem jakości, rozpoznawalnej marki jak i przystępności co do ceny – dużym atutem też jest konkurencyjność względem siebie z czego my kobiety jesteśmy zadowolone, biorąc pod uwagę nowości wypuszczane na rynek.

Jak widać nie da się  kupić dobrze dobranego biustonosza bez przymierzania różnych modeli w różnych, sąsiadujących rozmiarach. Zachęcamy więc, idź nie bój się, brafitterki to również kobiety, które naprawdę nie zwracają uwagi co kto kupuje ich zadaniem jest byś wyszła ze sklepu z odpowiednią miarą, by piersi wyglądały zjawiskowo, a Tobie było wygodnie. Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości co do swojego rozmiaru piszcie śmiało w komentarzach, na pewno odpowiemy i postaramy się doradzić.

Udanego brafittingu 🙂 Pozdrawiamy!

Zobacz także

5 Comments

 1. Super wpis! Dzięki za porady 🙂

 2. teoria -teorią ,ja wolę iść do salonu aby dobrać i kupić biustonosz na miejscu -czy nie lepiej ??

  1. Tak, tylko że jest mała różnica za biustonosz w salonie zapłacimy ok. 120 zł a po braffitingu w domu i zamówieniu w sklepie internetowym zapłacimy ok. 80 zł. Zawsze można zamówić 2 lub 3 sztuki w różnych rozmiarach i zwrócić te niedobrane. Myślę, że różnica w kwocie jest tego warta. Udanego briffitingu pozdrawiamy.

   1. No dobra różnica w cenie może jest duża ale co w momencie jak źle dobiorę rozmiar i nie będzie pasował ? 🙁

    1. Zawsze można zwrócić źle dobrany biustonosz i jest na to 14 dni, a co niektóre klientki zamawiają 3, 4 sztuki po czym te niepasujące odsyłają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*